PLAYSTATION 3 HDD DEĞİŞİMİ

 

Verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

 

Eğer cihazınızı uzun zamandan beri kullanıyorsanız sabit diskiniz birçok veriyle doldur. Bunun için montaj işlemine başlamadan önce bu verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Verilerinizi bir USB belleğe veya harici bir sabit diske yedekleyebilirsiniz. Montaj işlemi bittikten sonra ise tekrar bu verileriniz geri yükleyebilirsiniz.

1. Oyunları ve Verileri yedekleyin

Güvenlik PlayStation 3’ün menüsünde Settings bölümünden verileriniz yedekleyeceğiniz kısma ulaşabilirsiniz. Eğer az sayıda dosyanızı yedekleyecekseniz 4 GB'lık bir USB bellek yeterli. Fakat yedekleyeceğiniz dosyalar büyük miktarda ise harici bir USB sabit disk kullanmanız gerekiyor. Hangi ortam olursa olsun, biçimlendirme işleminde dosya sistemi olarak FAT32 seçmeniz gerekiyor.

2. Eski sabit diski sökün

Küçük disk dışarı PS3’ün alt kısmına baktığınızda sabit diskin burada olduğunu ve diskin önünde de bir koruyucu plastik olduğunu göreceksiniz. Şimdi buradaki mavi vidayı sökün. Yanlız dikkatli olmakta fayda var zira bu vida bayağı bir zayıf ve sökme işlemi esnasında zara verebilirsiniz. Kapağı söktükten sonra sabit diski doğrudan karşınızda göreceksiniz.

3. Yeni SATA diski takın

Büyük disk içeri Eski sabit disk tam 4 vida ile iyice korunuyor. Dikkat: bu dört vidada çok zayıf. Vidaları hafifçe sökün, kızağı çıkartın, diski sökün ve yeni diski takın, kızağı yerine takın ve tekrar vidalayın. Kapağı da kapattıktan sonra PS3’ü tekrar dik konuma getirip çalıştırabilirsiniz.

4. Sabit diski biçimlendirin

Nihayet yer hazır Açılıştan sonra PS3 yeni bir sabit disk takıldığını anlıyor ve aygıtı biçimlendiriyor. Bu adımı da uyguladığınızda tamamen boş bir sabit diskle ve bol kapasiteyle işe başlıyorsunuz. Şimdi daha önce yedeklediğiniz verileri tekrar geri yükleyebilirsiniz. PS3’ün yüksek kapasiteli modellerinin ayrı bir ürün olduğunu ele alırsak “yeni PS3’ünüzü zevkle kullanabilirsiniz” diyebiliriz.

 

Eğer HDD'niz ile Labirent Playstation'a gelirseniz sadece montraj ücreti size yansıtılır. Bizlerden HDD aldığınız taktirde sadece HDD ücreti sizlere yansıtılır. Gün içerisinde cihazınız test edildikten sonra sizlere teslim edilir. Yan sanayi ürünler kesinlikle kullanmamaktayız. Bütün ürünlerimiz garanti altında sizlere teslim edilmektedir.