Ps 3 Kırma Rehberi

PS3 Tüm Modelleri KırmaPS3 Oyun YüklemePS3 Multiman Kurulumu Nedir Nasıl yapılır ? 

 

En yeni sürüm 4.85.1 HFW güncelleme 15-20 dk içerisinde kırma işlemi yapılmaktadır. 

 

Öncelikle güncelleme diski oluşturulmalıdır.

Aşağıda linkte bulunan dosyayı indirin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra sıkıştırılmış olan PS3-4.85.1-HFW-UBDATE.rar dosyasını klasöre çıkartın. Çıkardığınız dosyaları daha önce FAT32 olarak biçimlendirdiğiniz USB Belleğinizin anadizinine olduğu gibi yapıştırın. 

 

 

İlk olarak cihaz son sürüme güncellenir.

PS3 cihazı başlatıldıktan sonra PSN hesabına giriş yapılır. Giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” sekmesinden “Sistem Güncelleme” seçeneğine gelip onaylanır.

 

Depolama Ortamından Güncelle” seçeneğinden usb içerisinde olan 4.85.1 HFW sürümü onaylanıp güncelleme yapılır. Bu güncelleme sonunda cihaz kendini otomatik olarak kapatıp açacaktır. 

 

 

Cihaz güncellemesi sonrası kendini yeniden başlattıktan sonra internet tarayıcısına giriş yapılır.

Adres çubuğuna ps3xploit.com yazılır. Siteye giriş yaptıktan sonra gelen uyarılar onaylanır. Bu uyarıların anlamı ise en yeni sürümün de bu site üzerinden işlem yapabileceğini söylemektedir.

Sayfa açıldıktan sonra üst sekmede bulunan PS3HEN seçeneğine gelinir HEN Installer(Alternate) seçeneğine gelip onaylanır. Böylece HEN programı için gerekli yazılım cihaza iner.

 

 

Tarayıcıdan çıkış yapılır. Ardından yine internet tarayıcısının hemen üzerinde bulunan Uzaktan Oynatma seçeneğine giriş yapılır.

Bu ekranda tekrar geri tuşuna basarak çıkış yapılır. Bu kez Uzaktan Oynatma seçeneğinin hemen üzerinde Install HEN seçeneğine giriş yapılır. Otomatik kurulum işlemi başlar ve kurulum kısa süre içerisinde tamamlanır. Cihazı yeniden başlatılır. Artık PS3 Kırma İşlemi tamamlanmış bulunmakta.

 

PS3 kırma işleminden sonra cihaza oyun atmak için, sistem dosyalarına erişebilmek için Multiman adlı uygulamanın kurulması gerekli.

 

FAT32 olarak biçimlendirilmiş USB Belleğe multiman kurulum dosyasını indirdikten sonra rar halinden çıkarıp USB Belleğe atılır. Daha sonra usb belleğinizi PS3 Cihazınıza takılır. Cihaz açıldıktan sonra ilk olarak Oyun sekmesi bölümünden Enable Hen'e tıklanmalı. 

Daha sonra yine oyun sekmesi altında Package Manager seçeneğine gelinir.

Oradan Install Package Files gelinir ve Standart'a girilir.Bu ekranda Multimana gelinir ve kurulum yapılır.

 

 

            
Rar şifresi : www.labirentplaystation.com