PLAYSTATION 4 BLURAY SORUNU

PS4 Blu-ray teknolojisi aslında beklenenden uzun ömürlü bir çalışma teknolojisine sahiptir. Fakat her teknolojik cihazda olduğu gibi belli bir ömürleri vardır. Ölümsüz değillerdir.

PS4 Bluray doğal olarak zaman içerisinde kullanıldığı için okuyucu gözde (Optik Okuyucuda) okuma zayıflığı oluşmaktadır. Ek olarak Çizik CD ve Yanlış CD takılması durumunda göz daha çok çalışacağı için bu ömür biraz daha azalır. Diğer azaltıcı neden ise hiç dinlenmeden sürekli çalışmasıdır. Optik okuyucu dışında PS4 bluray okuyucu mekanik sisteminde de sorunlar olmaktadır. En basit örneği iki cd üstüste takılması, biri çıkarılmadan diğer cd nin zorla takılmaya çalışılması veya cd’nin otomatik alma hızından hazneye daha hızlı sürüklenmesidir.

Bütün bu durumlar PS4 Blu-ray sorununa sebep olmaktadır. Bu durumda Playstation 4 cihazınızı çöpe atmanıza gerek yok. Servisimiz ps4 blu-ray çalışma sorunu tamirini sağlamaktadır.

  • Oyun veya Film CD si okumama sorunu olabilir.
  • Oyun oynarken veya Film izlerken takılarak ilerleme olabilir.
  • Oyun oynarken veya Film izlerken donabilir. Bu durumda buluray okuyucu lazer göz degişimi gerekmektedir.servisimiz bu konuda hizmetinizde olacaktır.
  • Kontrol ünitesi bozulabileceği için cd alsa bile okuma yapmayabilir. Bu durumda optik okuyucu bile sağlam olabilir.
  • Switch’lerden flex kabloya, Dişli sistemlerden butonlara kadar arıza olması durumunda bile okumama cd almama gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bu sorunun tamirini evinizde kendinizin yapması imkansızdır. Playstation 4 Blu-Ray okuyucular dikkatli ve deneyimli olunması gereken bir teknolojiye sahiptir. Yeterli bilgi ve deneyime sahip olmayan servislere gitmesi durumda onarılabilecek bir okuyucu veya mekanizma tamir edilemez duruma gelmektedir. PS4 Bluray Sorunu tamiri mümkün olan bir  durumdur.