Ps3 Kol Tamiri

Image

Kendi Kendinize Yapabileceğiniz Arızalar. Teknik Bilgi Gerektirmez. Yapabilmeniz için gerekli video ve görselleri sitemizde bulabilirsiniz.
Arızaların en başında;
Kolun kendi kendine oynaması gelmektedir. Bu sorun genellikle kolun yere düşmesi sonucu içindeki şeritin kaymasından kaynaklıdır.
ÇÖZÜMÜ ise Şerit bakımı yapılarak yada değiştirerek arıza giderilir.
En çok karşılaşılan ikinci arıza ise;
R2 tuşunun gaz olduğu oyunlarda tuşun az basmasından kaynaklı arabaların yavaş gitme sorunudur. Bu sorunda tuşun altındaki lastik kaymasından yada aşınmasından meydana gelmektedir.
ÇÖZÜMÜ ise R1 R2 lastiğinin kontrol edilip tekrar takılması yada lastik değişimidir.
Herhangi bir tuşun basmaması yada az basma sorunudur.
ÇÖZÜM ise basmayan tuşun altındaki lastik kontrol edilmeli aşınma ve yırtılma varsa lastik değiştirilmelidir. Eğer lastik sağlam ve aşınma yoksa yada lastik değiştirdiğiniz halde sorun düzelmiyorsa şerit ve bağlantısına bakılmalıdır. Bağlantısı düzgün olduğu halde çalışmıyorsa şerit değiştirilmelidir.
Yaygın olan diğer bir sorun ise analog topuzu yırtılması veya aşınmasıdır.
ÇÖZÜM ise çok basit kol sökülerek eski topuzu çıkartıp yeni topuzun takılmasıdır.
Kırılmış yada çok aşınmış kasaların ÇÖZÜMÜ ise Komple kasa değişimidir. Bu işlemde eski kolunuzu komple söküp yeni kol kasasına aktarmaktır.

Aşağıdaki Sorunlar Teknik Bilgi Gerektirir. Yeterli bilginiz yoksa kolunuz kullanılamaz hale gelebilir.
USB soketin çalışmama durumunda ise ÇÖZÜM teknik bilgi gerektirir. Gerekli ekipmanlarla soket yenisi ile değiştirilir.
Pilin şarj olmama yada şarj tutmama sorunu ise pil değiştirilerek kontrol edilir. Düzelmez ise ÇÖZÜM ü teknik bilgi gerektirir. Şarj ile alakalı tüm yollar ve entegreler kontrol edilir, bozuk olan yer onarılır.
Kolun sadece kablo ile çalışması yada kablosuz bağlanmama durumunda ise ÇÖZÜM teknik bilgi gerektirir. Kablosuz bağlanmasını sağlayan alıcı ve entegre kontrol edilir, bozuk olan kısım değişmelidir.